Dostarczamy software już 10 lat!
Promocja Acronis
Profesjonalne doradztwo
Softworks partnerem roku 2016
Innowacyjne rozwiązania IT

Bezpieczeństwo i ochrona danych

Do tej grupy zaliczamy bezpieczeństwo antywirusowe oraz bezpieczeństwo ochrony danych. Obecnie niemal każda firma wykorzystuje w swojej działalności systemy informatyczne. W dobie Internetu, przy wszechobecnym elektronicznym przetwarzaniu danych i rozwijających się technologiach internetowych, zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa staje się zadaniem coraz trudniejszym i bardziej złożonym.
 
Utrata cennych danych lub poufnych informacji w firmie może mieć nieobliczalne skutki. Informacje o klientach, własność intelektualna, dane finansowe i pliki personelu to informacje na których utratę żadne przedsiębiorstwo nie może sobie pozwolić. Sprawcami są nie tylko hakerzy, ale także pracownicy. Przypadkowa bądź umyślna utrata danych może nastąpić zwykłymi kanałami, takimi jak poczta elektroniczna, przesyłanie plików, napędy USB i drukowanie. Kradzież czy zniszczenie informacji nie tylko zagraża przestojem w sprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, w skrajnych przypadkach takie działanie może wręcz doprowadzić do bankructwa firmy.
 
W internecie krąży bardzo wiele różnych wirusów, robaków, trojanów, które bez skanerów antywirusowych zmniejszają bezpieczeństwo naszego PC. Programy antywirusowe, pakiety zabezpieczające, skanery, antyspyware, czy też firewall - to te aplikacje zapewniają nam bezpieczeństwo na naszym komputerze. Je również umieściliśmy w tej kategorii.

alienvault-logo.jpg
webroot-logo.png
malwarebytes-logo-2017.jpg
titanhq-logo.jpg
redearth-logo.jpg